Στα σαλόνια και τη νέα σεζόν Παναιτωλικός και Βόλος, η Κηφισιά ακολούθησε τον ΠΑΣ Γιάννινα - Η βαθμολογία της Stoiximan Super League

Γιώργος Σακελλαρίου 22:11 - 27.04.2024 / Ανανεώθηκε: 22:16 - 27.04.2024

Δείτε τη βαθμολογία των playouts μετά το τέλος της 6ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League. Σώθηκαν Παναιτωλικός και Βόλος, έπεσε και η Κηφισιά.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σόκαρε την Κηφισιά στην Καισαριανή.

Οι Ηπειρώτες νίκησαν 3-2 την ομάδα του Κώστα Μπράτσου κι έτσι ο Παναιτωλικός που νίκησε τον Ατρόμητο 1-0 και ο Βόλος που λύγισε με το ίδιο σκορ τον Πανσερραϊκό, θα παίζουν και τη νέα σεζόν στη Stoiximan Superleague.

Ο Αστέρας και ο ΟΦΗ, παράλληλα, έμειναν στο 1-1 κι απλά με τους Σερραίους διεκδικούν την έβδομη θέση.

Ο Παναιτωλικός πήρε τεράστια νίκη κόντρα στον Ατρόμητο και εξασφάλισε την παραμονή του στη Stoiximan Super League
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

22:00 - 27.04.2024

Ο Παναιτωλικός πήρε μια τεράστια νίκη με 1-0 κόντρα στον Ατρόμητο και σε συνδυασμό με την ήττα της Κηφισιάς, εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ STOIXIMAN SUPER LEAGUE:

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΩΝ PLAYOUTS

Η ΕΒΔΟΜΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τα κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας των playoffs:

1) Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).

2) Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).

3) Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.