Απίθανο: Ο Μαρτίνες είδε δύο κίτρινες, αλλά δεν αποβλήθηκε – Ποιος είναι ο κανονισμός που δεν ήξερε κανένας!

Sportal newsroom 23:32 - 18.04.2024 / Ανανεώθηκε: 23:34 - 18.04.2024

Ο Εμιλιάνο Μαρτίνες αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες στη ρεβάνς με τη Λιλ, όμως δεν αποβλήθηκε. Γιατί έγινε αυτό...

Αγχώθηκε και με το παραπάνω η Άστον Βίλα, όμως έφυγε με το χαμόγελο στα χείλη από τη Γαλλία! Οι «χωριάτες» βρέθηκαν να χάνουν 2-0 από την αξιόμαχη Λιλ και ήταν έτοιμοι να αποχαιρετίσουν τον θεσμό, όμως με γκολ του Κας (87') έστειλαν το ματς στην παράταση και μετέπειτα στα πέναλτι, εκεί όπου επικράτησαν με 4-3 και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Conference League. Εκεί θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε.

Στην εν λόγω αναμέτρηση έγινε κάτι που δεν συμβαίνει και πολύ συχνά, με αποτέλεσμα να προκαλέσει την απορία του κόσμου που παρακολούθησε το ματς. Ο Εμιλιάνο Μαρτίνες αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες, όμως δεν αποβλήθηκε ποτέ. Και παρότι πολλοί μπορεί να θεώρησαν ότι αυτό οφείλεται σε λάθος του διαιτητή, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Πήρε το... θρίλερ με τη Λιλ στα πέναλτι η Άστον Βίλα και περιμένει Ολυμπιακό η Φενέρμπαχτσε στα ημιτελικά!
CONFERENCE LEAGUE

22:38 - 18.04.2024

Μετά από μία φοβερή «μάχη» με τη Λιλ, η οποία κατάφερε να νικήσει με 2-1 στην κανονική διάρκεια και να στείλει το ματς στην παράταση και μετέπειτα στα πέναλτι, η Άστον Βίλα πήρε την πρόκριση στη... ρωσική ρουλέτα, επικρατώντας με 4-3.

Ο Αργεντινός γκολκίπερ δεν αποβλήθηκε διότι τη μία κάρτα την αντίκρισε στην κανονική διάρκεια του αγώνα και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό, ενώ την άλλη στη διαδικασία των πέναλτι. Και ο κανονισμός αναφέρει ότι στη... ρωσική ρουλέτα μηδενίζονται οι κάρτες, που έχουν δοθεί είτε στην κανονική διάρκεια είτε στην παράταση.