Απέδρασε από το «Σαν Σεμπαστιάν» με buzzer beater η Μπαρτσελόνα!

©printscreen

Sportal newsroom 00:20 - 05.11.2023 / Ανανεώθηκε: 00:24 - 05.11.2023

Η Μπαρτσελόνα τα βρήκε σκούρα κόντρα στη Σοσιεδάδ, που έχασε και ένα τσουβάλι ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα, όμως έφυγε με το διπλό (0-1) από το «Σαν Σεμπαστιάν» χάρη σε γκολ του Αραούχο στο 90+4'.

Ο Ρόναλντ Αραούχο «λύτρωσε» την Μπαρτσελόνα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων στο «Σαν Σεμπαστιάν»!

Με το γκολ του 24χρονου Ουρουγουανού αμυντικού η ομάδα του Τσάβι πέτυχε τεράστιο «διπλό» επί της Σοσιεδάδ (1-0), αντιδρώντας με τον ιδανικότερο τρόπο μετά την εντός έδρας ήττα στο Clasico πριν από μία εβδομάδα, με 2-1 από τη Ρεάλ Μαδρίτης

Έτσι, η Μπάρτσα με το «τρίποντο» μείωσε στο -4 από την (προσωρινά) πρωτοπόρο Τζιρόνα, ενώ για τους Βάσκους ήταν η πρώτη ήττα μετά από δύο αγωνιστικές (νίκη και ισοπαλία).