Την πρεμιέρα της Μαρίας Σάκκαρη στο Ντουμπάι είδε από κοντά ο Γιώργος Καραγκούνης, με τους δύο τους να βγάζουν μία πανηγυρική φωτογραφία μετά το φινάλε της αναμέτρησης.
Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Ντουμπάι η Μαρία Σάκκαρη (Νο. 11) στο δεύτερο 100άρι τουρνουά της σεζόν.
Η καλύτερη Ελληνίδα τενίστρια επικράτησε της Έβα Ναβάρο (Νο. 23) με 2-0 σετ (6-2, 6-4) μετά από 1 ώρα και 17' και πανηγύρισε την πρόκριση στη φάση των «16», που θα αντιμετωπίσει την Τζασμίν Παολίνι (Νο. 26) για μια θέση στα προημιτελικά.
Η Σάκκαρη, παρά το γεγονός ότι έπαιζε κόντρα σε μία πολύ φορμαρισμένη τενίστρια, βρήκε τις λύσεις στο επιθετικό παιχνίδι της αντιπάλου της. Η 28χρονη Ελληνίδα είχε καλύτερο σερβίς από τη Ναβάρο, πράγμα που αποδείχθηκε καταλυτικό ως προς την έκβαση του αγώνα.
Τη Σάκκαρη είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει από κοντά ο Γιώργος Καραγκούνης. Οι δύο τους διατηρούν πολύ καλές φιλικές σχέσεις και θέλησαν να «γιορτάσουν» τη νίκη και πρόκριση της Ελληνίδας τενίστριας, τραβώντας μία πανηγυρική φωτογραφία μετά το πέρας του αγώνα.
![Σάκκαρη: «Χαρούμενη με τη νίκη»](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/20022024/787f6de6-c542-404a-9730-c9538215d307.jpg?operations=fit(:160))
11:43 - 20.02.2024
Σάκκαρη: «Χαρούμενη με τη νίκη»
Η Μαρία Σάκκαρη εξέφρασε τη χαρά της μετά τη νίκη της κόντρα στην Έμα Ναβάρο στον δεύτερο γύρο του τουρνουά του Ντουμπάι.
Δείτε παρακάτω την εν λόγω φωτογραφία:
![](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/20022024/39a0b0ec-4704-4e7d-8c6a-b27471d94467.jpg)