Νίκη τετράδας η Ρόμα, 0-2 τη Σπέτσια

Ρόμα

Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 20:57 - 22.01.2023 / Ανανεώθηκε: 21:58 - 22.01.2023

Την ανοδική της πορεία επιβεβαίωσε η Ρόμα που επιβλήθηκε με 0-2 της Σπέτσια για τη 19η αγωνιστική της Serie A.

Εδραιώνεται στην τετράδα της Serie A η Ρόμα. Η ομάδα Μουρίνιο επιβλήθηκε με 0-2 της Σπέτσια για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Ρόμα θα περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα της Λάτσιο με τη Μίλαν (24/1) για να δει αν θα ισοβαθμήσει με τη συμπολίτισσά της στην τέταρτη θέση. Η ομάδα του Μουρίνιο παραμένει χωρίς ήττα από τη στιγμή της επανέναρξης της Serie A.

Η Ρόμα άνοιξε το σκορ με τον Ελ Σαραουί στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 49ο λεπτό με ένα εξαιρετικό τέρμα του Έιμπραχαμ.

Ο 25χρονος ποδοσφαιριστής έγινε αποδέκτης της μπάλας κοντά στη μεσαία γραμμή κι αφού «άδειασε» δύο παίκτες, την έστειλε στα δίχτυα του Ντραγκόφσκι.