Ο ΠΑΟΚ Β΄ «λύγισε» τη Νίκη Βόλου αλλά έμεινε εκτός πεντάδας - Στα playoffs ο Μακεδονικός!
SUPER LEAGUE 2

2024-03-11T14:58:14+00:00

Η κανονική διάρκεια στον όμιλο του Βορρά στη Super League 2 ολοκληρώθηκε, με τον Απόλλωνα Πόντου να υποβιβάζεται και με τη... βούλα και τον ΠΑΟΚ Β΄ να μένει εκτός πεντάδας παρά τη νίκη, καθώς ο Μακεδονικός «απέσπασε» τον βαθμό της ισοπαλίας από την ΑΕΚ Β΄.

Η ΑΕΚ Β' με Αραούχο «έριξε» τον Απόλλωνα Πόντου - Ο Δαρέλας έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ Β'

2024-02-29T15:20:26+00:00

Με τον Αραούχο να σκοράρει η ΑΕΚ Β' επικράτησε με 4-0 του Απόλλωνα Πόντου, ο οποίος υποβιβάστηκε και μαθηματικά. Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ Β' νίκησε με 1-0 την Κοζάνη χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Δαρέλα.

Η Καλλιθέα πήρε το ντέρμπι με τον Ιωνικό - «Τρένο» ο Λεβαδειακός, υπέταξε και την Αναγέννηση Καρδίτσας

2024-02-18T15:03:07+00:00

Με γκολ του Λουκίνα στο 82ο λεπτό, η Καλλιθέα υπέταξε τον Ιωνικό (2-1) και συνεχίζει στην κορυφή του νοτίου ομίλου της Super League 2. Εντυπωσιακός ο Λεβαδειακός, που επικράτησε με 3-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας, φτάνοντας τις οκτώ συνεχόμενες νίκες.

«Λύτρωση» στις καθυστερήσεις για τον Λεβαδειακό - Λύγισε τον Αιολικό η Νίκη Βόλου

2024-02-14T15:03:54+00:00

Ο Λεβαδειακός πήρε μια σπουδαία νίκη με ανατροπή επί του Μακεδονικού (2-1) με buzzer - beater στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με νίκες συνέχισαν Νίκη Βόλου και Ηρακλής, αρκέστηκαν στην ισοπαλία Καμπανιακός και ΑΕΚ Β'.

Ισόπαλο το ντέρμπι ανάμεσα σε Χανιά και Καλλιθέα - Συνεχίζει στο «κυνήγι» του Λεβαδειακού η ΑΕΛ

2024-02-04T15:05:47+00:00

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του νοτίου ομίλου της Super League 2 ανάμεσα σε Χανιά και Καλλιθέα (0-0). Στον βόρειο όμιλο, η ΑΕΛ επικράτησε με 2-0 της Κοζάνης και συνεχίζει την «καταδίωξη» του Λεβαδειακού που κέρδισε νωρίτερα.

Συνεχίζει στην κορυφή η Καλλιθέα - Στο «κυνήγι» του Λεβαδειακού η ΑΕΛ

2024-01-28T15:52:42+00:00

Η Καλλιθέα επικράτησε στο αθηναϊκό ντέρμπι, εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα των Χανίων και «έχτισε» απόσταση ασφαλείας έξι βαθμών από τη δεύτερη θέση του νοτίου ομίλου. Στον Βόρειο όμιλο, η ΑΕΛ νίκησε την Αναγέννηση Καρδίτσας και συνεχίζει να πιέζει τον Λεβαδειακό στην κορυφή.

Αήττητος με «πεντάρα» ο Ηρακλής - «Διπλό» εξάδας για τον ΠΑΟΚ Β'

2023-12-18T14:54:46+00:00

Ο Ηρακλής επικράτησε κόντρα στον Μακεδονικό με 5-1 και «σκαρφάλωσε» στις θέσεις των play-offs, για την 14η αγωνιστική της Super League 2. Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ Β' απέδρασε με το «διπλό» από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου (1-0).

Η ΑΕΛ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Απόλλωνα Πόντου - Σπουδαία νίκη με ανατροπή της Νίκης Βόλου κόντρα στον ΠΑΟΚ Β΄

2023-12-11T14:58:14+00:00

Η ΑΕΛ εκμεταλλεύτηκε την ανωτερότητά της κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου και πήρε τη νίκη με 3-0, ενώ στο άλλο ματς της 13ης αγωνιστικής της Super League 2 η Νίκη Βόλου «λύγισε» τον ΠΑΟΚ Β΄ με σπουδαία ανατροπή.

Σπουδαίο διπλό για τον Λεβαδειακό κόντρα στον ΠΑΟΚ Β΄ - Ο Ολυμπιακός Β΄ «λύγισε» τα Χανιά

2023-12-03T14:52:54+00:00

Στα ματς που ξεχώρισαν από τη σημερινή (3/12) δράση της Super League 2, ο Λεβαδειακός πέρασε νικηφόρα από τη Θεσσαλονίκη και παρέμεινε στην κορυφή, ενώ στον άλλον όμιλο ο Ολυμπιακός Β΄ πανηγύρισε ένα σπουδαίο τρίποντο απέναντι στα Χανιά.